Güneş Enerjisi Soğuktan Patlar Mı?

Güneş Enerjisi Soğuktan Patlar Mı?

9 Ekim 2020 0 Yazar: admin

Güneş enerjisi panelleri soğuktan ciddi anlamda etkilenebilirler. Bu yüzden doğru antifrizi kullanmak ürününüz için büyük önem teşkil eder.

Güneş Panelleri Kışın Çalışır mı?

Dünyadaki en güçlü enerji kaynağı tam başınızın üstündedir. En soğuk havalarda bile güneş panelleri güneş ışığını elektriğe çevirir. Güneş panelleri, güneşin ısısından değil, güneşimizin bol ışığından enerji üretir. Peki, güneş panelleri nasıl çalışır? 15 Kısaca, güneş ışığı foton parçacıkları güneş paneli fotovoltaik hücrelerine çarptığında, silikondaki elektronlar harekete geçer.

Bu hareket doğrudan elektrik akımına dönüşür. Ardından akım, temel öğelerinize güç sağlamak için evinizin elektrik dağıtım kutusuna gönderilir. Ve bir güneş enerjisi akümülatörüyle gecelerinizi aydınlatabilir.

Böylece kış aylarında bile güneş ışığı bir güneş paneline çarparsa elektrik üretecektir. Soğuk iklimler aslında güneş paneli verimliliği için idealdir.5

Bazılarının düşündüğünün aksine, ısı aslında güneş paneli elektrik üretimini azaltır. Araştırmalar, panellerin 77ºF civarında verimlilik kaybetmeye başladığını göstermiştir.

Bazı yenilenebilir enerjinin muhalifleri, güneş panellerinin kutupsal bir girdapta kapanmasını sağlayabilir. Yine de bu, güneş teknolojisinin arkasındaki gerçek bilimden uzaktır. Güneş enerjisi, kış aylarında evinize enerji sağlamanın güvenilir ve uygun maliyetli bir yoludur.

Güneş panelleri, soğuk iklimlerde, aşırı hava koşullarında ve kesintilerde evlere güvenilir elektrik sağlar. Ayrıca, bir ev ne kadar enerji verimli olursa, o kadar az güneş paneli gerekebilir. Son olarak, gerçekten dayanıklı bir evde piller, kış havası sizi en iyi şekilde almış olsa bile güneş enerjisini depolayabilir.16

Güneş enerjisi sizi ve evinizi kış şartlarından korur. Soğuk hava, güneş enerjisi üretimini artırır ve ileride kullanılmak üzere depolanabilir. 5 Ayrıca, soğuk ve açık bir günde, gün boyu olduğu kadar güneş ışığı da vardır.