Güneş Enerjisi Antifrizi Nasıl Koyulur?

Güneş Enerjisi Antifrizi Nasıl Koyulur?

9 Ekim 2020 0 Yazar: admin

Çoğu güneş enerjisi sistemi, ısıyı güneş panelinden silindire taşımak için sıvı olarak antifriz kullanır. Bununla birlikte, yalnızca su kullanan birkaç geri boşaltma sistemi vardır. Antifriz normalde toksik olmayan propilen glikoldür (toksik etilen glikolün aksine).

Güneş enerjisine antifriz nasıl eklenir, katılır?

Güneş sisteminiz için antifriz değişimi gerekebilir. Bu her zaman böyle değildir – yapmadan önce sisteminizin durumunu test edeceğiz.

Antifriz durumunu etkileyen sorunlar

Antifriz genellikle yüksek sıcaklıkta stabil olsa da, sıvının durumunu etkileyen sorunlar vardır. Özellikle aşırı ısınma, sıvının servis edilebilirliğini azaltır. Antifriz düzenli olarak aşırı ısınırsa şunlara yol açabilir:

  • sistemi korumak için antifrizin kullanım ömrü ve veriminde azalma.
  • Antifrizin bozulması, asitliğe yol açar. Bu, potansiyel olarak boru tesisatında, güneş silindirinde veya güneş panelinde korozyona neden olabilir.
  • yerleşik inhibitörlerin bozulması.
  • sistemdeki sıvı kanallarının tıkanması.

Güneş Enerjisi Sisteminde Antifrizin Ne Sıklıkla Değişmesi Gerekiyor?

Antifrizin durumunun kontrol edilmesi, servis prosedürümüzün bir parçasıdır. Sisteminiz düzenli olarak aşırı ısınmışsa, bir değişiklik yapma zamanı gelmiş olabilir. Sisteminizdeki antifrizin değiştirilmesi gerekebileceğinden şüpheleniyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin ve gereksinimlerinizi görüşelim.