5 Kolay Adımda Lastik Parlatıcısı Nasıl Uygulanır?

5 Kolay Adımda Lastik Parlatıcısı Nasıl Uygulanır?

20 Ağustos 2020 0 Yazar: admin

Lastik sargısı aynı zamanda lastik parlaklığı olarak da bilinir. Size tam olarak adının vaat ettiği şeyi verecek bir üründür – lastiklerinize parlak, yeni bir görünüm. Ancak, sadece lastiklere parlaklık kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda dayanıklılıklarını da artıracak bir lastik parlaklığı ürünü seçmek önemlidir. İyi bir ürün seçmek yeterince kolay olabilir, ancak lastik parlatmayı nasıl uygulayacağınızı biliyor musunuz? Bu süreç yorucu veya göz korkutucu görünebilir, ancak DIY lastik parlatma uygulamasına yönelik 5 adımlı kılavuzumuzu izleyerek, otomobil lastiklerinizi bir profesyonel gibi kolayca detaylandırabileceksiniz.

Lastik Parlatıcı Nasıl Uygulanır?

İyi bir lastik parlatma ürünü seçmek son derece önemlidir çünkü yanlış ürün lastiklere ve tekerleklere zarar verebilir. Daha da kötüsü, ömürlerini kısaltır. Bir mağazadan lastik parlatıcı satın alabilir veya kolayca kendiniz yapabilirsiniz. Genellikle, seçim solvent bazlı veya su bazlı ürün arasındadır. Yine de, ikincisinin daha güvenli ve daha etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bir lastik parlatıcı ürün satın almak istiyorsanız, seçim yapmanıza yardımcı olacak en iyi 5 lastik sargısı hakkındaki makalemizi okuyun.

Adım 1. Lastikleri Doğru Şekilde Temizleyin

Uygun bir temizleme solüsyonu ve temizleme ekipmanı kullanarak lastiklerdeki tüm tozu, kiri ve kiri temizleyin. Sadece lastikleri hortumla çıkarmak yeterli olmayabilir. Bunun nedeni, yukarıda bahsedilen elemanların lastiklerin içine derinlemesine gömülebilmesidir. Lastik parlatıcısını uygulamadan önce bunları çıkarmayı unutmayın.

Adım 2. Lastikleri Kurulayın

Lastiklerdeki fazla suyu süngerle temizleyin. Kurumaya bırakın. Bazı ürünler hem ıslak hem de kuru lastiklere uygulanabilse de, profesyoneller kuru lastiklere lastik parlatıcı uygulamanızı önerir. Ürünün sarkma, damlama veya titreme şansının daha az olduğunu söylüyorlar.

Adım 3. Lastik Parlatıcısı Uygulayın

Uygulamadan önce ürünle birlikte gelen talimatları iyice okuduğunuzdan emin olun. Farklı ürünler, farklı aplikatörlerle gelecek. Aerosol sprey kutuları kullanırken özellikle dikkatli olmalısınız, çünkü ürün frene girip onlara zarar verebilir. Ayrıca solvent bazlı bir ürün kullanıyorsanız, uygularken koruyucu eldivenler giydiğinizden emin olun.

Adım 4. Lastiğin Parlamasına İzin Verin

Ürünle birlikte gelen talimatlar büyük olasılıkla size süreyi verecektir. Ancak, iyi bir önlem için yaklaşık 10-20 dakika bırakın. Hemen arabanızla gitmeyin, çünkü bu tüm işinizi mahveder!

Adım 5. Fazla Lastik Parlamasını Silin

Lastiklerdeki fazladan sargıyı silmek için bir sünger kullanın. Bu adım, fren tozunun ve diğer pislik ve kirlerin lastiklere yapışmasını önlemek için önemlidir. Ayrıca, uygun şekilde temizlenmiş lastiklerin, lastik parlamasını kolayca emeceğini ve böylece sıyrılacak fazladan daha az ürün olacağını unutmayın.

Bu kadar! Size kalan tek şey, o yeniden canlanan lastiklerin keyfini çıkarmak. Yukarıdaki kolay kılavuzu takip ederek paradan tasarruf edebilir ve süreci kendi evinizin rahatlığında tamamlayabilirsiniz. Zamanınız yoksa ve / veya lastiklerinizin profesyonel bakıma ihtiyacı olduğuna inanıyorsanız, lastik parlatma uygulaması da profesyonel detaylandırma hizmetlerinin bir parçasıdır.